Ordu Ticaret ve Sanayi Odası’nın başlattığı “OTSO Ordu Köyü Kuruyor” kampanyasına destek olma amacı ile Ordu Kültür ve Sanat Merkezinde resim sergisi düzenlendi.

Düzenlenen sergiye Ordu TSO Meclis Başkanı Necat Avcı, Ordu TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necdet Yüce, Ordu TSo Yönetim ve Meclis Üyeleri, çok sayıda iş insanı ve sanatçı katıldı.

Devrim Erbil başta olmak üzere 41 sanatçının, 52 adet çalışmasının geliri “OTSO Ordu Köyü Kuruyor” kampanyasına aktarılarak konteyner alımında kullanılacaktır.

Gerçekleşen sergide konuşan Ordu TSO Meclis Başkanı Necat Avcı; “6 Şubat’ta yaşamış olduğumuz, 100 yılın afeti olarak bilinen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza öncelikle Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, ailelerine ve yüce Türk milletine sabırlar diliyorum. Odamızın 7 Şubat’ta başlatmış olduğu “OTSO Ordu Köyü Kuruyor” kampanyasına destek olarak sanatçı dostlarımıza odam adına ve şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum. 7 Şubat sabahı Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adil Levent Karlıbel başkanlığında oda yönetimi ve meclisi ile bir toplantı gerçekleştirdik. Bizde bu karanlık geceye nasıl ışık tutabileceğimizi kendi aramızda tartıştık. Yaptığımız müzakereler sonucunda kalıcı olmasını istediğimizden “OTSO Ordu Köyü Kuruyor” kampanyamızı başlattık. Biz kampanyamızı 20 konteyner ile başlattık, ancak bu sayıyı 3 günde tamamladık. Sonra 52 konteyneri hedefledik ilk haftasında 52 doldu. 104 konteyneri hedefledik o da doldu ve şu anda 152’ye doğru gidiyoruz. Bu kampanyaya katkı sunan Yönetim Kurulu Başkanımıza, Yönetim Kurulu Üyelerimize, Meclis Üyelerimize, STK temsilcilerimize, Oda Üyelerimize ve tüm bağışçılarımıza çok çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Teşekkür konuşması yapan Sergi Küratörü Orhan Zafer; “ Ordu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından başlatılan “OTSO Ordu Köyü Kuruyor” projesi bizlerin içini ısıttı. Biz de bu sergiyi düzenleyerek eğitim, kültür ve sanat amacı ile kullanılabilecek 2 adet konteyneri bu kampanyaya kazandıracağız.  Ben bu sergiye ilgi gösteren sanatçı dostlarımıza ve katılımcılarımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Paylaş

Kategori:

Yorum mesajı devre dışı bırakıldı

Telif hakkı © 2022 OTSO | Ordu Ticaret ve Sanayi Odası