TOBB Genç Girişimciler Kurulu Doğu Karadeniz toplantısı Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) ev sahipliğinde gerçekleşti.

Toplantıya, Ordu Büyük Şehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, OTSO Meclis Başkanı Necat Avcı, OTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necdet Yüce, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Doğu Karadeniz Bölge Temsilcisi, Ordu Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Emrah Baş, TOBB Giresun Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ercan Günaydın, TOBB Rize Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Emrah Baraner, TOBB Gümüşhane Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Orhan Dabağ, TOBB Bayburt Genç Girişimciler Kurulu Sedat Hanecioğlu, Bölge Genç Girişimciler Kurulu Üyeleri, OTSO Yönetim ve Meclis üyeleri katıldı.
Toplantıda konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Sizlere şunu söyleyeyim genç girişimciler olarak gözünüz kapalı hangi işe el atsanız başarılı olursunuz. Çünkü bölgemizde öyle bir zenginlik var. Bugün Ordu’ya geldiniz ve gördünüz, aynı güzellikler Gümüşhane’de, Bayburt’ta, Trabzon’da, Giresun’da da var. Sizler genç girişimciler olarak iş yapmak, başarılı olmak için kolları sıvamışsınız. Allah hayırlı etsin yolunuz açık olsun. Biz sizlerin tecrübelerimizle, bilgilerimizle, imkanlarımızla her zaman emrinizdeyiz. Yeter ki siz güçlü olun. Gıda derseniz bütün meyve bahçeleri sizlerin, turizm derseniz bu güzellikleri sadece bizlere ait olmasın herkes gelsin görsün. Hele bu iklim değişikliği ile bölgemiz en yaşanılabilir bölgelerden birisi olacak. İsterseniz her şeyi yapabilirsiniz. Her şey sizlerin elinde.” Diye ifade etti.

OTSO Meclis Başkanı Necat Avcı konuşmasında, “Bugün sizlerle birlikte burada olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade ederken şahsım ve meclisim adına hepinize hoş geldiniz diyorum. Bu genç kardeşlerimiz aslında bizlerin geleceği, bugün ki toplantının üç nedeni var. Birincisi tanışmak, ikincisi bölgesel kalkınmaya katkıda bulunmak üçüncüsü de yapmış oldukları ticareti geliştirmek. Çok doğru ve akılcı bir adımla ilerliyorlar, kendilerini tebrik ediyorum. Öncelikle bölgemizin ihtiyacı olan, bölgenin gelişmesine katkı sağlayacak projelerde sizler bir araya gelip bir refleks koyarsanız daha başarılı olacağınıza inanıyorum. Sizler bölgenin geleceğisiniz. Bu vesile ile bu toplanın bölgemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. İfadelerine yer verdi.
Bölge için birlikte hareket etmekten gurur duyduğunu ifade eden TOBB Genç Girişimciler Kurulu Doğu Karadeniz Bölge Temsilcisi, Ordu Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Emrah Baş, “Burada birlik ve beraberliğimizi göstermekti amacımız, çok şükür bunu bugün daha net görebiliyoruz. Doğu Karadeniz Bölgesi bence Türkiye’nin en güçlü bölgelerinden biri diye düşünüyorum. Hem siyasi olsun, hem diğer noktalarda güçlü bir bölgeyiz. Biz ikili ilişkiler ve ticaretle bu bölgenin potansiyelini daha yukarılara çıkarmak istiyoruz. Bugün burada olduğunuz için hepinize hoş geldin diyor teşekkür ediyorum.” Dedi.
TOBB Giresun Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ercan Günaydın konuşmasında; “Böyle bir organizasyon düzenlediğiniz için Giresun Ticaret ve Sanayi Odası adına çok teşekkür ediyorum. 7ilin bir araya gelmesi ticari hayatımıza da fayda saçağını düşünüyorum.”diye konuştu.
TOBB Rize Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Emrah Baraner, “Öncelikle Emrah başkanımıza çok teşekkür ediyorum burada yedi ili buluşturarak bir hareket başlattı. Bu hareketi inşallah ticari hayatımıza da yansıtır.” Diye söyledi.

TOBB Artin Genç Girişimciler Anıl Altınkaya ise konuşmasında, “Bölgemizin küçük de olsa bu toplantılara ihtiyacı var. Tabi konular bölge üzerinde ortak olması en büyük niyetimiz. Bölgenin kalkınması için hepimizin elini taşın altına koyması gerekiyor. Önceliğimiz mutlaka ortak bir turizm planın yapılması gerekmektedir. Turizm bizler için artık vazgeçilmez bir gerçek. Bu yüzden bölgemiz için birlikte hareket ederek turizm pastasından pay almalıyız.” Diye vurguladı.
TOBB Gümüşhane Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Orhan Dabağ, “Emrah başkanımıza bu toplantıyı düzenlediği için teşekkür ediyor, zamanla daha güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum.” Dedi.
Son olarak TOBB Bayburt Genç Girişimciler Kurulu Sedat Hanecioğlu, “Yedi il için toplantımızın hayırlı olmasını diyor çalışmalarımızın ve başarılarını devam etmesini diliyorum.”diye konuştu.

Paylaş

Kategori:

Tags:

Yorum mesajı devre dışı bırakıldı

Telif hakkı © 2022 OTSO | Ordu Ticaret ve Sanayi Odası