Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil levent Karlıbel, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu öncülüğünde deprem bölgesindeki çalışmalar kapsamında, sivil toplum kuruluşları ve oda/borsa başkanları ile birlikte sırasıyla Diyarbakır, Şanlıurfa ve Kilis’e gitti.

Çalışmalar ve danışma toplantıları için oluşan heyette TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu öncülüğünde TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türk İş Başkanı Ergün Atalay, Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan, Türk Kamu Sen Başkanı Önder Kahveci, Kredi Garanti Fonu Başkanı Erdoğan Özegen, TİSK İcra Kurulu Üyesi Metin Demir, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı A. Levent Karlıbel, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdoğan Bıyık, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Deniz yer aldı.

Gerçekleşen ziyaretler ve çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Karlıbel, “Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğinde düzenlenen geziydi bu. Ziyaretlerde iş dünyasının sıkıntıları dile getirildi. Çözümleri için ilgili bakanlıklar ile görüşüldü. Diyarbakır ile başladık sırasıyla Şanlıurfa ve Kilis’e gittik. Onlar için neler yapabiliriz onu gördük ve çözümlenmesi noktasında bazı kararlar alındı. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile istişare toplantıları gerçekleştirilerek sorunlar dile getirildi. Ayrıca depremin ilk gününden bu güne kadar yöreye desteklerini esirgemeyen TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu, alınan kararların uygulamaya geçeceğini ve en kısa zamanda yaralarımızı saracağımızı ifade etti.” Dedi.

Paylaş

Kategori:

Tags:

Yorum mesajı devre dışı bırakıldı

Telif hakkı © 2022 OTSO | Ordu Ticaret ve Sanayi Odası