Sıkça Sorulan Sorular

Umem Beceri'10 Projesi Nedir?

İstihdam sorunun altında yatan en önemli nedenlerden biri de ''mesleksizlik''dir. Türkiye’de vasıfsız işgücü fazlalığı olduğu görülmekte diğer yandan firmalar da kaliteli eleman bulma sıkıntısı çekmektedir.

 

Bu kapsamda işgücü piyasasında arz talep uyuşmazlıklarından kaynaklanan işsizliğe çözüm getirmek amacıyla “Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10 Projesi” başlatılmıştır.

 

Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (Umem) Beceri’10 Projesi, bir beceri kazandırma ve iş edindirme seferberliğidir.

 

 

UMEM Beceri'10 Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri

UMEM Beceri'10 Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) projesi bir meslek edindirme ve beceri kazandırma projesidir.

Bu kapsamda projenin kısaca uygulama planı aşağıdaki gibidir;

- İlk olarak 19 ilde seçilmiş okulların müdürleri, İŞKUR İl Müdürlüğü Temsilcisi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temsilcisi ile Oda Temsilcisinden oluşan ve yerel düzeyde faaliyet gösterecek "Kurs Yönetimleri" tarafından okullara alınacak makine/teçhizat donanımların listelerinin özel sektörün ihtiyacını gözeterek oluşturulması,

- Proje kapsamında okullarda ders verecek eğiticilerin güncel konularda eğitim görmesi,

- Yapılmakta olan "İşgücü Piyasası İhtiyaç Analizleri" kapsamında illerdeki meslek talebinin ve mesleki eğitim ihtiyaçlarının tespit edilmesi,

- İŞKUR'a kayıtlı işsizlere analizler sonucunda oluşturulacak kurslar çerçevesinde teorik eğitim verilmesi,

- Stajyer talep eden firmalar ile firmaların talep ettiği nitelikteki kursiyerler eşleştirilerek, kursiyerlere pratik eğitim verilmesi(staj),

- Başarılı olan kursiyerlerin sertifikalandırılarak, staj gördüğü işyerlerinde istihdam edilebilmesi şeklindedir.

Bu adımdan sonra sizlere uygulanacak olan anket, UMEM Beceri'10 projesi kapsamında stajyer talep edip etmeyeceğiniz ile ilgili olacaktır.

Talep edeceğiniz stajyerin, kriterlerini açıkça belirtmeniz açılacak kursların belirlenmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

İşleminiz, ilinizdeki ilgili oda personeli tarafından onaylandıktan sonra tamamlanacaktır. İlgili oda personelinin, proje süresince sizinle iletişime geçmesi aşamasında kolaylık göstermenizi rica ederiz.

Proje ile ilgili detaylı bilgiler için www.beceri.org.trwww.beceri10.org.trwww.beceri-10.org.trwww.becerion.org.trwww.beceri-on.org.tr,www.umem.org.tr adreslerinden proje internet sayfasına erişim sağlanabilmektedir. 

Lütfen Yorum Yazın

Konuk Olarak Yorum Gönder

0
Kabül Ediyorum.

Yorumlar

  • Hiçbir Yorum Bulunamadı

E-Bülten

E Bülten

Döviz Kurları

Yayınlarımız

Etkinlik Takvimi

Mayıs 2020
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Hava Durumu

Çok güneşli

17.22°C

Ordu, Türkiye

Çok güneşli

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   -  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.otso.org.tr

   

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.