Haberler

BAŞKAN ŞAHİN’DEN EXİMBANK TALEBİ

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin,  Türk Eximbank Ordu İrtibat Ofisi’nin Ordu’ya kazandırılmasını talep etti.

 

Ordu TSO Başkanı Servet Şahin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanlığında, Karadeniz Bölgesi Oda ve Borsa Başkanlarının katılımları ile video konferans sistemi ile gerçekleşen toplantıya katıldı.

Toplantıda Karadeniz Bölgesi Oda ve Borsa Başkanları firmaların ve girişimcilerin sıkıntılarını ve önerilerini kamu kurumlarına iletmek üzere TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na iletirken, Ordu TSO Başkanı Servet Şahin Ordu iline Türk Eximbank Ordu İrtibat Ofisi’nin kazandırılmasını ve Nefes Kredisine verilen payın artırılmasını talep etti.

Bu zamana kadar TOBB tarafından yapılanlar için teşekkürlerini sunan Ordu TSO Başkanı Servet Şahin; “bu zamana kadar üyelerimizden gelen sorunları ve sıkıntıları sizlere ilettik. Bu zamana kadar yapılanlardan üyelerimizin çoğu memnun, ancak bizim oda binamızı yeni yaptığımızdan dolayı nefes kredisine fazla pay aktaramadık. Bu sebepten dolayı üyelerimizin sıkıntı yaşamaması noktasında bu konuda sizlerden destek bekliyoruz” dedi.

Türk Eximbank Ordu İrtibat Ofisi’nin mutlaka Ordu’ya kazandırılmasının gerektiğini ifade eden Başkan Şahin; “Ordu ilinin ihracat gerçekleştiren ve Karadeniz İhracatçılar Birliğine kaydı bulunan 150 firması bulunmaktadır. Merkez adresi Ordu ilinde bulunan firmalarımızın 2018 yılında 204.167.813 Dolar,  2019 yılında ise 245.889.949  Dolar ihracat geliri elde ettiği görülmektedir. Ordu ili Türkiye genelinde en çok ihracat yapılan 42. il konumundadır. İlimiz 2013 yılında Büyükşehir statüsü kazanmış ve 5. yatırım teşvik bölgesinde yer almakta olup, arazi varlığı ve yaşanılabilirdik kriterleri de dahil olmak üzere yatırımcıların tercih ettiği nadide illerimiz arasında yerini almaktadır.  Karadeniz-Akdeniz Duble Yol Projesinin tamamlanması ile ilimizin lojistik üs olmakla birlikte, üretim ve ihracat potansiyelinin de artacağı aşikârdır. İlimizde; üyelerimizin ve özellikle ülkemizin ekonomik kalkınmasında büyük rol oynayan ihracatçı firmalarımızın desteklenebilmesi, bilgi ve finansmana erişim imkânlarının artırılabilmesi için Türk Eximbank Ordu İrtibat Ofisi’nin ilimize kazandırılmasını sizlerden talep ediyoruz. Ayrıca Ordu Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Eximbank İrtibat Ofisi’nin ilimize kazandırılması için odamız hizmet binasında bila ücret ile ofis tahsisi gerçekleştirebileceğimizi ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

Lütfen Yorum Yazın

Konuk Olarak Yorum Gönder

0
Kabül Ediyorum.

Yorumlar

  • Hiçbir Yorum Bulunamadı

Döviz Kurları

Yayınlarımız

Etkinlik Takvimi

Haziran 2021
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Hava Durumu

{"error": "Sorry this API is now retired and there is no alternative API that we can support. We greatly appreciated the opportunity to have served you in this space. Thankfully, there are many alternative weather APIs freely available for you to consider. While we cannot formally recommend one over others, we would recommend searching the web for %"free weather APIs%" to see several good options and find the best fit for you. If you have any comments or feedback you’d like to share, please feel free to reach out to us at: weather-ydn-api@verizonmedia.com"}

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   -  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.otso.org.tr

   

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.