Haberler

ULUGÖL GÖLKÖY'ÜN REKLAM YÜZÜ

 

 

 

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin çalışma ziyaretleri kapsamında gittikleri Gölköy ilçesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Gölköy ilçesine çalışma ziyareti düzenledi.

Gezi kapsamında ilçedeki Ulugöl Tabiat Parkı'nı ziyaret eden OTSO üyeleri, göl çevresinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan OTSO Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin, Ulugöl'ün tabiat harikası olan bir yer olduğunu vurguladı.

Ulugöl'ün Ordu'nun en büyük sembollerinden birisi olduğuna dikkati çeken Şahin, "İnanıyoruz ki bu göl yapılacak yatırım ve çalışmalarla daha güzel bir hale gelecek. Bizde oda olarak böylesine harika olan bir yerimizi tüm Türkiye'ye ve dünyaya tanıtmaya çalışacağız. Ulugölü Trabzon Uzun göle kıyasladığımızda, hiçbir orjinalliği bozulmamış tabiat harikasını fark edebiliriz. O yüzden bizlerde burayı modernleştirirken mutlaka bu güzelim doğa harikasını bozulmamasına dikkat çekmeliyiz." dedi.

Şahin, Gölköy için Ulugöl en güzel tanıtım aracı, ancak bu tanıtım aracını kullanmamız için mutlaka Gölköy yolumuzda yapılan çalışmaların tamamlanması gerekiyor. Bu yol için söz veren siyasilerimiz, bu yolun tamamlanması için inşallah ellerinden gelenleri yaparlar. Gölköy yol tamamlandığında, Ulugölü arkasına alarak mutlaka daha fazla yatırımcının gözdesi haline gelecektir. Biz Ulugöle 2 saatte değilde, bir saatte gelirsek Ulugölü sadece biz değil bütün Türkiye tanımış olur. Buraya yatırım yapmak isteyen kişi iki saatte geldiği yola ne otel yapar, ne de bir lokanta yapar. Bizim inşallah Gölköy yolumuz bittiğinde Gölköy ilçemizin yatırımcı ağı daha çok genişleyecektir” dedi.

Son olarak Başkan Şahin; “Bizlerde Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak, yönetimim ve meclisim adına söz veriyorum, yatırımcı desteği için elimizden geleni yapacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

OTSO heyetine eşlik eden Gölköy Belediye Başkanı Ali Kemal Mert, gazetecilere yaptığı açıklamada ise, Ulugöl'ün Karadeniz'de bakir kalan ender yerlerden birisi olduğunu ifade etti.

Böyle bir tabiat güzelliğinin Karadeniz'de zor bulunduğunu vurgulayan Mert, "Dolayısıyla biz nasıl bir değere sahip olduğumuzun da farkındayız. Sadece yatırım yaparken ve burayı planlarken çok dikkatli oluyoruz. Kesinlikle acele etmiyoruz ve istişare yapıyoruz." dedi.

Ulugöl'ün turizm alt yapısı olduğunu belirten Mert, "Bizde bu güzel alanı bozmadan, her türlü yatırım ve işlemleri mevzuata uygun şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Bundan 3-5 yıl sonra inşallah bir kaç otel projesini de buraya yaparak yerli ve yabancı turistler burada günü birlik değil uzun süre kalma imkanı bulacaklar." diye konuştu.

Ulugöl'e geçen yıl 50-55 bin civarında araç girişinin yapıldığı bilgini veren Mert, "Bu yıl Ulugöl'e 200 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret etmesini bekliyoruz. İnşallah burada planlanan ve devam eden projelerin tamamlanmasıyla buraya 300 binin üzerinde ziyaretçinin gelmesi bekleniyor." şeklinde konuştu.

Mert, Ulugöl'ün özellikleri hakkında da bilgi vererek, "Ulugöl Türkiye'nin 36. Tabiat Parkı. Yaklaşık 80 metreye varan bir derinliğe sahip. 2009 yılına kadar aynalı sazan barındıran gölde, o yıldan sonra Abant Alası ile birlikte iki çeşit balık yer alıyor. Gölde balık tutmak yasak. Ama belgesi olan avcılar varsa görevlilerimizin nezaretinde av yapabiliyor. Ayrıca göl girmek kesinlikle yasak." açıklamasında bulundu.

Son olarak konuşan, OTSO heyetine eşlik eden Gölköylüler Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Enver Top; “Öncelikle Ordu’nun ticaretini ve sanayisini yöneten Ordu Ticaret ve Sanayi Odasının yönetimin ilçemize yaptıkları bu anlamlı çalışma ziyareti bizleri çok mutlu etmiştir. Çünkü onların katkısının büyük olacağının bilincindeydik. Daha önce seçim arefesinde sayın başkanımız Servet Şahin’in bizlere bir sözü vardı, toplantıyı Gölköy ilçesinde de yapacağını iletmişti ve bu sözünün arkasında durarak burada hep bir arada olmanın fırsatını bizlere sundu. Bizlerde Ticaret ve Sanayi Odası gibi kurumlarımızı arkamıza alarak, birlikte hareket ederek  Gölköy ilçemizi ve Gölköy ilçemizin güzelliklerini en güzel şekilde tanıtmamız gerektiği bilincindeyiz ve bunun içinde elimizden gelen desteği sağlayacağız.” dedi.

 

 

 

Lütfen Yorum Yazın

Konuk Olarak Yorum Gönder

0
Kabül Ediyorum.

Yorumlar

  • Hiçbir Yorum Bulunamadı

Ziyaretci Görüşleri

Ziyaretçi - alil
I am reading your whole blog. This is very amazing and interesting blog. I really like it. I will bo...
Ziyaretçi - Atakan ÇAKIR
" oda kimlik kartlarını ibraz etmek sureti" ile denilmiş. Oda böyle bir kart verdide, haberimiz mi y...

Döviz Kurları

Yayınlarımız

Etkinlik Takvimi

Mart 2019
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Hava Durumu

Cannot get ORDU location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   -  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.otso.org.tr

   

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.