Haberler

OTSO PROJEDE HIZ KESMİYOR

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ekonomi Bakanlığı tarafından %75 oranında desteklenen Ordu İnşaat ve Yapı Malzemeleri Sektöründe İşbirliğinin ve İhracat Kapasitesinin Geliştirilmesi UR-GE projesi için Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin ve Analiz çalışması hizmetini gerçekleştirecek olan STRATEKO Danışmanlık Firması Temsilcisi Binhan Oğuz karşılıklı sözleşme imzaladı.

Protokol töreninde konuşan Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin “ Odamız Proje Ekibi tarafından 2017 yılında “Ordu İnşaat ve Yapı Malzemeleri Sektöründe İşbirliğinin ve İhracat Kapasitesinin Geliştirilmesi” isimli UR-GE projesi hazırlayarak Ekonomi Bakanlığına URGE (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Destek Programı) kapsamında sunum gerçekleştirmiş ve projemiz onaylanarak odamız tarafından uygulama faaliyetleri başlatılmıştır.

Söz konusu proje ile İnşaat ve Yapı Malzemeleri Sektöründe faaliyet gösteren katılımcı firmalarımız arasında bu güne kadar hiç ihracat yapmamış olan firmaların ihracat yapmalarının sağlanması, ihracatçı firmalarımızın daha çok ihracat gerçekleştirerek ekonomiye daha çok katkıda bulunmalarının sağlanması ile İnşaat ve Yapı Malzemeleri Sektöründe İşbirliğinin ve İhracat Kapasitesinin Geliştirilmesi ve ihracatının yanı sıra; yeni ürün geliştirilmesi projenin ana amacını oluşturmaktadır.

Meslek kuruluşu olarak yürüttüğümüz projeden şu aşamada İnşaat ve Yapı Malzemeleri Sektöründe faaliyet gösteren 17 adet firma yararlanmaktadır.

Söz konusu personelimiz proje süresi olan 3 yıl boyunca projeye hizmet edecektir.
İkinci faaliyet olarak, Sektöre yönelik İhtiyaç Analizi çalışması gerçekleştirilecek olup, Fındık ve Mamülleri Sektörüne yönelik 3 yıllık bir stratejik plan hazırlanacaktır. Bununla ilgili çalışma dün itibari ile başlatılmıştır. Bugün 
sizlerin huzurunda analiz çalışmasının sözleşmesini imzalıyoruz.

Devam eden faaliyetler hazırlanacak olan Stratejik plan ile ilişkili olarak Eğitim Faaliyetleri ve akabinde Yurtdışı pazarlama ve yurtddışı alım heyetlerinin ilimizde ağırlanması faaliyetlerinden oluşmaktadır.

Projenin süresi3 yıl olup, bahsetmiş olduğumuz faaliyetlerin sona ermesi akabinde katılımcı firmalarımız arzu etmeleri halinde yine proje ile bağlantılı olarak %70 oranında destekli bireysel danışmanlık hizmetlerinden faydalanabileceklerdir.

Proje kapsamında Odamız tarafından doğrudan gerçekleştirilecek olan tüm giderlerin %75’i Ekonomi Bakanlığı tarafından finanse edilecek olup, %25’i Odamız tarafından karşılanacaktır.” şeklinde konuştu.

Daha sonra STRATEKO Danışmanlık Firması Temsilcisi Binhan Oğuz proje ortağı olan 17 firma ile bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

 

 

Lütfen Yorum Yazın

Konuk Olarak Yorum Gönder

0
Kabül Ediyorum.

Yorumlar

  • Hiçbir Yorum Bulunamadı

Döviz Kurları

Yayınlarımız

Etkinlik Takvimi

Mayıs 2019
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Hava Durumu

Cannot get ORDU location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   -  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.otso.org.tr

   

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.