Haberler

OTSO ÇİKOLATADA HEDEF BÜYÜTÜYOR

 

 

 

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Ordu sokaklarının çikolata kokmasını hedefliyor.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası 2017 yılının Ekim ayında tamamladıkları İş’de Kadınlar Projesini tamamlamış ve butik çikolatayı Ordu’ya tanıttığını göstermişti. Şimdi de proje kapsamında odaya kazandırılan butik çikolata mutfağında eğitimler vererek, butik çikolatanın daha çok yaygınlaşarak fabrikalaşmasını hedefliyor. Yeni yazılan projede kursiyerlere 10-15 gün arasında pratik eğitim vererek çikolatanın fındık ile buluşarak butik çikolatanın Ordu’da markalaşması hedeflenmektedir.

Proje hakkında konuşan Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin; “Bu gerçekleşecek proje Ordu’ya kazandırılacak olan çikolata fabrikalarının işçi bulma olanağını yüzde 100’e taşıyacaktır. Çikolata fabrikası açacak iş adamlarımız kalifiyeli elemanları odamızın yürüttüğü proje sayesinde rahatlıkla bulabilecektir. Aynı zamanda kursiyerlerimiz diğer İş’de Kadınlar projesinde olduğu gibi kendi iş yerlerini açabilecek ve aynı zamanda evlerinde de çikolata üretme imkânı kazanarak aile bütçesine ek gelir sağlayacaklardır” dedi.

Biz oda olarak Butik çikolata projesini URGE Projesiyle geliştirip, Karadeniz – Akdeniz yolu projesiyle fındık ve fındıktan oluşan her türlü ürünü diğer ülkelere ihracatını gerçekleştirmeyi hedeflemekte olduklarını açıklayan Başkan Şahin; “ İş’de Kadınlar projesinde odamıza ve Ordu’ya kazandırdığımız eksiksiz ve son derece modern olan butik çikolata atölyemiz Ordu’nun butik çikolataya açılan kapısı olacaktır. İş’de Kadınlar projesinde gördük ki Ordu’nun butik çikolataya gerçekten ihtiyacı var. Bizlerde oda olarak butik çikolatayı yaygınlaştırana kadar, yani Ordu sokakları çikolata kokana kadar butik çikolata ve çikolatacılık sektörünün gelişmesi için gerekli desteği sağlayacağız. Bu zamana kadar birçok proje yazdık ve yazdığımız projelerin tamamı birbirini tetikledi ve Ordu’ya birçok katkı sağladı. Biz oda olarak Butik çikolata projesini URGE Projesiyle geliştirip, Karadeniz – Akdeniz yolu projesiyle fındık ve fındıktan oluşan her türlü ürünü diğer ülkelere ihracatını gerçekleştirmeyi hedeflemekteyiz.” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

 

 

 

Lütfen Yorum Yazın

Konuk Olarak Yorum Gönder

0
Kabül Ediyorum.

Yorumlar

  • Hiçbir Yorum Bulunamadı

Döviz Kurları

Yayınlarımız

Etkinlik Takvimi

Ocak 2019
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Hava Durumu

Cannot get ORDU location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   -  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.otso.org.tr

   

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.