Haberler

İŞ ADAMLARI DUBAİ'DE

 

 

 

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) tarafından hazırlanan URGE projesi kapsamında Ordulu iş adamları Dubai’ye giderek, iş gezisinde bulundu.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) tarafından yürütülen  Ekonomi Bakanlığına URGE (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Destek Programı) kapsamında hazırlanan “Fındık ve Mamulleri Sektöründe Rekabetçiliğin Artırılması ve Güç Birliğinin Sağlanması” projesi kapsamında Dubai’ye giden Ordulu iş adamları ilk programları kapsamında T.C Dubai, başkonsolosluğunda toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda T.C. Ticaret Ataşesi Hasan Onal, Baskonsolos Erdem Ozan’in katılımı. Dubai Turk Is Konseyi’nin sunumu gerçekleştirildi. Heyet daha sonra son 3 yıldir üste üste dünyanın en iyi serbest bölgesi seçilme başarısını göstermiş olan DMCC (Dubai Multi Commodities Centre) Serbest Bölgesi’nin üst düzey yetkilileri ana yönetim binasinda bir araya geldi. Gerçekleşen toplantılar oldukça verimli geçerken, OTSO Yönetim Kurulu Başkanı Servet Başkan'da ilgililere birer plaket taktim etti. Ordu heyetinin ilk günü Dubai'de gerçekleşen şehir turu ile sona erdi.

Dubai’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin; “Ordu’dan Dubai’ye odamız tarafından hazırlanan yaklaşık 10 milyon TL bütçeli URGE projesi kapsamında geldik. Bizim amacımız bu tür projelerle Ordulu iş adamlarını diğer ülkelere götürerek oralarda pazar yerleri bulunulmasını sağlamaktır. Proje kapsamında bundan öne gerçekleştiren Almanya ziyaretinden sonra Dubai ziyaretini gerçekleştirdik. Almanya ziyaretinden olumlu sonuçlar elde eden iş adamlarımız umarım Dubai’de de yeni iş imkanları ile ülkemize döneriz” dedi.

 

 

 

Lütfen Yorum Yazın

Konuk Olarak Yorum Gönder

0
Kabül Ediyorum.

Yorumlar

  • Hiçbir Yorum Bulunamadı

Döviz Kurları

Yayınlarımız

Etkinlik Takvimi

Ocak 2019
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Hava Durumu

Cannot get ORDU location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   -  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.otso.org.tr

   

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.