Haberler

"İSTİHDAM İÇİN BECERİ ENGEL TANIMIYOR" PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

 

 

 

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO'nın da ortak olduğu "İstihdam İçin Beceri Engel Tanımıyor Projesi"nin bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Ordu Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu tarafından yürütülen, Ordu Ticaret ve Sanayi Odasının (OTSO)’da ortak olduğu "İstihdam İçin Beceri Engel Tanımıyor Projesi"nin bilgilendirme toplantısı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin’in de katılımları ile Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda gerçekleşti. Toplantıya çok sayıda basın mensubu katılırken, proje hakkında bilgiler aktarıldı.

OTSO ile Ordu Özürlüler Derneği Genel Merkezi'nin ortağı olduğu proje hakkında konuşan Proje Yürütücüsü Yard. Doç. Dr. Mithat Akgün; “Projenin toplam bütçesinin 148 milyon 787 bin 72 Avro olduğunu, kursiyerlere bugüne kadar bin 80 saat eğitim verildiğini dile getirerek, "Kursiyerlere günlük 10 Avro cep harçlığı ödemesi verdik. Eğitimlerimiz 18 Ekim'de tamamlanmış olacaktır. Böylelikle kursiyerlerimizin her biri toplamda bin 250 saat eğitim almış olacağını aktardı.

Akgün; “Kursiyerlerimiz, El Sanatları Ustası ve Satış Görevlisi Mesleğinde nitelik kazanmışlar, Genel Beceri Eğitimi ve rehberlik danışmanlık hizmetleri ile özgüvenleri artırılarak, sosyal hayata tutunmaları ve iş hayatı ile sosyal entegrasyon sağlamalarına katkıda bulunulması amaçlanmıştır. Devam etmekte olan Girişimcilik eğitimiyle de KOSGEB desteklerinden yararlanmaya hak kazanacaklardır. Uygulanmakta olan projenin genel hedefi Ordu ilinde engelli işsizlerin eğitim faaliyetleri ile istihdamına ve sosyal entegrasyonlarına katkıda bulunmak olduğunu belirtti.

Son olarak Akgün; “Projede hedeflenen özel hedefin ise Ordu'da vasıfsız, tercihen lise ve daha düşük öğrenim düzeyine sahip engellilerin, Genel Beceri, Rehberlik ve Danışmanlık ile Mesleki Eğitim faaliyetleri sonucunda istihdam edilebilirliğinin artırılması olduğunu, ayrıca işgücü piyasasında engellilere yönelik önyargıların azalmasının ve engelli hakları hususunda farkındalık oluşturulmasına katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirterek” konuşmasını tamamladı.

Daha sonra konuşan Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin; “Bu zaman kadar üniversitemizle birlikte birçok projeye imza attık, bundan sonra da yeni projelerde birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Proje yazmaktan çok, yazılan projelerin geri dönüşümü olması bizler için çok önemli, eğer yazılan bir projede geri döngü olmuyorsa projenin hiçbir amacı kalmıyor. Çok şükür bu zaman kadar hem Ticaret ve Sanayi Odası altında yazdığımız projelerde, hem de ortak olduğumuz projeler sonucunda olumlu geri dönüşüm sağladık. Bundan sonra da Ordu’ya yeni projeler katmaya devam edeceğiz. Sizlerin aracılığıyla da bu projede başta ordu Üniversitesi Meslek Yüksek Okuluna ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım” diyerek sözlerini noktaladı. 

 

 

 

Lütfen Yorum Yazın

Konuk Olarak Yorum Gönder

0
Kabül Ediyorum.

Yorumlar

  • Hiçbir Yorum Bulunamadı

Ziyaretci Görüşleri

Ziyaretçi - alil
I am reading your whole blog. This is very amazing and interesting blog. I really like it. I will bo...
Ziyaretçi - Atakan ÇAKIR
" oda kimlik kartlarını ibraz etmek sureti" ile denilmiş. Oda böyle bir kart verdide, haberimiz mi y...

Döviz Kurları

Yayınlarımız

Etkinlik Takvimi

Ekim 2018
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Hava Durumu

Mostly cloudy

15°C

ORDU

Pazartesi 15°C / 18°C Showers

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   -  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.otso.org.tr

   

İletişim Formu

Ad Soyad:

E-Posta:

Konu:

Mesaj:

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.