Haberler

BUTİK ÇİKOLATA KARDEŞLİĞİ


Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) ile Brüksel Ticaret Odası arasında butik çikolata, malzeme temini, hammedde temini ve eğitim gibi konularını kapsayan kardeş oda anlaşması imzalandı. 
Ordu Ticaret ve Sanayi Odasınca (OTSO) hayata geçirilen "İş'de Kadınlar" projesi kapsamında Belçika'nın Başkenti Brüksel'e gelen heyet çeşitli ziyaretlerde bulundu.

23 Temmuz'da geldikleri kentte butik çikolata üretimine yönelik iyi uygulama örneklerini işbaşı izleme ve gözlem faaliyetlerine katılan heyet, programları kapsamında Belçika Ticaret Odaları Federasyonu Temsilciliği, Brüksel Ticaret Odası ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İktisadi Kalkınma Vakfı (IKV) Brüksel Temsilciğini ziyaret etti.

İlk ziyareti Belçika Ticaret Odaları Federasyonu Temsilciliğine gerçekleştiren OTSO yöneticileri ve kursiyeler burada sektörel konuda bilgi alışverişi ve pazar analizi konularında görüşme gerçekleştirdi.

Odanın genel müdürü Wouter Van Gulck tarafından bilgilendirilen heyet daha sonra Brüksel Ticaret Odasını ziyaret etti.

Ziyarette odanın uluslararası departman yetkilisi Anne Georges, Türk heyetine sunum yaparken, OTSO Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin'de proje hakkında Anne Georges'e bilgi verdi.

Konuşmaların ardından iki oda arasında butik çikolata, malzeme temini, hammedde temini ve eğitim gibi konularını kapsayan kardeş oda anlaşması imzalandı.

Heyet son ziyaretini ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İktisadi Kalkınma Vakfı (IKV) Brüksel Temsilciğine gerçekleştirdi.

Burada Brüksel Temsilcisi Haluk Nuray tarafından karşılanan heyet, iç pazar, ortak ticaret politikaları, rekabet politikaları ve sektörel bilgiler hakkında görüş alış verişinde bulundu.

OTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şahin, ziyarette yaptığı konuşmasında, projenin önemli ayaklarından birisinin de Brüksel gezisi olduğuna dikkati çekerek, "Brüksel çikolatanın başkenti. Dolayısıyla buraya yaptığımız ziyaret ve gezilerimizi son derece önemsiyoruz." dedi.

Ordu'yu fındığın yanında çikolatanın da başkenti yapmak için çaba sarf ettiklerini kaydeden Şahin, kendilerine destek olan odalara teşekkür etti.

Şahin, gerçekleştirdikleri ziyaretlerin başta kursiyerler olmak üzere herkesin ufkunu açtığını da dile getirerek, "Buradan döndükten sonra Ordu'da ilk butik çikolata dükkanlarını açmaya başlayacağız. İnşallah kursiyerlerimizin gösterecekleri azimle ilimiz Ordu adını fındıktan sonra çikolata da söz ettirecektik." diye konuştu.

Heyet, bu ziyaretleri sonrası kentteki ünlü bir çikolata mağazasını da ziyaret ederek, yetkililerinden ürünlerin çeşitliliği ve müşteriye sunum şekillerini yerinde görüp inceledi.

Lütfen Yorum Yazın

Konuk Olarak Yorum Gönder

0
Kabül Ediyorum.

Yorumlar

  • Hiçbir Yorum Bulunamadı

Ziyaretci Görüşleri

Ziyaretçi - alil
I am reading your whole blog. This is very amazing and interesting blog. I really like it. I will bo...
Ziyaretçi - Atakan ÇAKIR
" oda kimlik kartlarını ibraz etmek sureti" ile denilmiş. Oda böyle bir kart verdide, haberimiz mi y...

Döviz Kurları

Yayınlarımız

Etkinlik Takvimi

Temmuz 2018
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Hava Durumu

Mostly clear

22°C

ORDU

Pazartesi 20°C / 25°C Thunderstorms

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   -  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.otso.org.tr

   

İletişim Formu

Ad Soyad:

E-Posta:

Konu:

Mesaj:

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.