Haberler

ORDU ÇİKOLATANIN BAŞKENTİ OLACAK


Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şahin ve kursiyerlerden oluşan heyet Türkiye'nin AB Daimi Temsilcisi Büyükelçi Kaymakcı'yı ziyaret etti

Proje kapsamında Brüksel'e gelerek butik çikolata üretimine yönelik iyi uygulama örneklerini işbaşı izleme ve gözlem faaliyetlerine katılan heyet, Büyükelçi Kaymakçı'yı ziyaret ederek projeyle ilgili bilgi verdi.

Şahin, ziyarette yaptığı konuşmada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Avrupa Birliği Projesi kapsamında Brüksel'e geldiklerini söyledi.

Proje ortaklarının da oluşturduğu 19 kişilik heyetle Brüksel'e geldikleri bilgisini veren Şahin, 60 ev hanımı kadının proje kapsamında eğitim aldığını aktardı.

Ordu'da Türkiye fındık üretiminin üçte birinin üretildiği bilgisini veren Şahin, "Bu tip projelerin fındıkta iç tüketime çok ciddi katkı sunacağını bekliyoruz." dedi.

Projede eğitim alan kursiyerlerin gelecek dönemlerde butik çikolata üzerine dükkan açabileceklerini dile getiren Şahin, "Kursiyerlerimizin bu noktada eksiklerini gidermesi amacıyla çikolatanın başkenti Brüksel'e geldik. İnanıyorum ki burada edindiğimiz bilgi ve tecrübeler ışığında Ordu'yu fındığın yanında çikolatanın da başkenti yapacağız. Bu konuda iddialıyız." diye konuştu.

Türkiye'nin AB Daimi Temsilcisi Büyükelçi Faruk Kaymakcı ise, 78 milyon Türkiye'nin Brüksel'de sesi olmaya çalıştıklarını dile getirerek, "Yürütülen bu projeyi bizde çok önemsiyoruz. Bölgesel ya da yerel çalışmalarla ilgili olarak sizlere her türlü desteği vermeye hazırız. Biz sizin hizmetinizdeyiz." ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından OTSO Başkanı Şahin, Kaymakçı'ya Ordu'nun yöresel mimarisini yansıtan ahşaptan maket ev ve fındık hediye etti.

Ziyaret hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

Öte yandan ziyaretin ardından Brüksel'deki çeşitli çikolata atölyelerine de ziyaret gerçekleştiren heyet, çikolatanın yapımı hakkında bilgi aldı.

Lütfen Yorum Yazın

Konuk Olarak Yorum Gönder

0
Kabül Ediyorum.

Yorumlar

  • Hiçbir Yorum Bulunamadı

Ziyaretci Görüşleri

Ziyaretçi - alil
I am reading your whole blog. This is very amazing and interesting blog. I really like it. I will bo...
Ziyaretçi - Atakan ÇAKIR
" oda kimlik kartlarını ibraz etmek sureti" ile denilmiş. Oda böyle bir kart verdide, haberimiz mi y...

Döviz Kurları

Yayınlarımız

Etkinlik Takvimi

Mayıs 2018
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Hava Durumu

Cloudy

20°C

ORDU

Pazar 18°C / 24°C Partly cloudy

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   -  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.otso.org.tr

   

İletişim Formu

Ad Soyad:

E-Posta:

Konu:

Mesaj:

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.