Duyurular

23 NİSAN 2021 SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI İLE İLGİLİ GENELGE

Ordu valiliğinden odamıza iletilen yazıda;

Koronavirüs (Covid-19) salgınının ülkemizdeki seyrinin değerlendirildiği 13 Nisan 2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında alınan “kısmi kapanma” kararı doğrultusunda Bakanlığımızca yayımlanan ilgi Genelge ile kısmi kapanma sürecinde uyulması gereken usul ve esaslar belirlenmiştir.

KOBİGEL - KOBİ Gelişim Destek Programı 2021 Yılı Çağrıları İlan Edilmiştir

KOSGEB, imalat sanayii sektörlerinde dijitalleşmenin geliştirilmesi amacıyla KOBİGEL - KOBİ Gelişim Destek Programı 2021-1 ve 2021-2 proje teklif çağrılarına çıkmıştır. Son başvuru tarihi 17 Mayıs 2021.

KISMİ KAPANMA TEDBİRLERİ

Koronavirüs (Covid­19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme  ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, salgınla mücadele sürecinin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler; Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda belirlenerek uygulamaya geçirilmektedir.

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATINA UYUM EĞİTİMİ

KOBİ yöneticileri ve çalışanlarına yönelik olarak internet üzerinden, Kişisel Verilerin Korunması Mevzuatına Uyum Eğitimi gerçekleştirilecektir. Eğitime ilişkin detaylı bilgi sunulmaktadır.

BİGG GARAJ 2020/2 (Bireysel Genç Girişim Programı)

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi bünyesindeki Teknoloji Transfer Ofisi’nin TÜBİTAK BİGG (Bireysel Genç Girişim) Programı kapsamında 2020-2 çağrı döneminde Hacettepe TTM ile ortak yürütülecek ve online olarak gerçekleştirilecek tanıtım, eğitim ve mentorluk faaliyetlerini içeren BİGG GARAJ Programına Oda, Borsa ve Sektör Meclislerinden ilgili teknogirişimcilerin katılımlarının beklenmektedir.

2020 YILLIK İŞLETME CETVELİ HAKKINDA

Ordu İl Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nden Odamıza gönderilen yazıda;

6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu kapsamında üretime dayalı Sanayi Sicil Belgesi bulunan kurum/kuruluş, firma ve şahısların 2020 yılma ait “Yıllık İşletme Cetvelini Ocak ayı başından itibaren 2021 Nisan ayı sonuna kadar internet ortamındaki e-Devlet kapısı veya Bakanlık web sayfası https://sanayisicil.sanayi.gov.tr adresinden vermeleri gerekmektedir.

2020 YILI TÜRKİYE’NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU ARAŞTIRMASI

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından Odamıza gönderilen yazıda;

Tarihte eşi benzeri görülmemiş bir yılı, tüm zorluklara rağmen üretim, yatırım ve istihdam azmimizi kaybetmeden geride bıraktık. Ülkemiz, Covid-19 salgınının damga vurduğu 2020 yılım büyümeyle kapatan az sayıda ülkeden biri olmayı başardı ve bu başarı tartışılmaz bir şekilde sanayi sektörü öncülüğünde gerçekleşti. Salgının yol açtığı pek çok zorluk halen devam ediyor. Ancak aşıların kısa sürede hayatımıza girmesiyle, artık ileriye daha umutlu bakabiliyoruz. Hep birlikte yeni dönemin gereksinimlerine uyum sağlayarak ve geleceğin fırsatlarına odaklanarak, faaliyetlerimizi sürdürmenin gayreti içinde olacağız.

KORONAVİRÜSLE MÜCADELEDE YENİ KARARLAR

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar gereğince 1 Mart 2021 tarihinden itibaren, il bazlı uygulanacak tedbir ve kuralların illerin içerisinde bulunduğu risk grubuna (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) göre belirlendiği kontrollü normalleşme dönemine girilmiş ve ilgi (a) Genelgemizle uygulanacak tedbir ve kurallar risk gruplarına göre belirlenmiştir.

Detaylı bilgi için tıklayın.

 

 

 

 

EKONOMİK İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI (EİT) İSTANBUL- TAHRAN-İSLAMABAD YÜK TRENİ

Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'nın (EİT) ilgili toplantısı neticesinde, İstanbul-Tahran-İslamabad (ITI) Yük Treni'nin hizmete sokulması konusunda, ülkemiz, İran ve Pakistan Demiryolları arasında mutabakata varılmıştır.

Döviz Kurları

Yayınlarımız

Etkinlik Takvimi

Nisan 2021
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Hava Durumu

Açık

8.33°C

Ordu, Türkiye

Açık

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   -  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.otso.org.tr

   

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.