Duyurular

TSE COVID-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Bilindiği  üzere,  Dünya  Sağlık  Örgütü  tarafından  "Pandemi"  kapsamına  alınan  Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, kontrollü normalleşme süreci aşamasına geçilmiş bulunulmaktadır. Salgına karşı verilen başarılı mücadele sonrasında, seyahat ve turizm faaliyetlerinin sağlıklı bir süreç içerisinde yeniden başlatılması öngörülmektedir.

 

Bu kapsamda, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Enstitümüz tarafından , “TSE COVID-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ” belgelendirme faaliyetleri ile ilgili çalışmalar başlatılmış olup, Enstitümüz de belgelendirme alanında yetkili kılınmıştır.

Bu çalışmalar kapsamında, ürün/hizmet faaliyetlerinin güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesi amacıyla, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Enstitümüz tarafından bir belgelendirme programı ve “TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgelendirilmesine ilişkin kriterler hazırlanmış olup, bahse konu program ile ilgili:

-COVID-19Hijyen, Enfeksiyon Önleme Ve Kontrol Kılavuzuna; https://statik.tse.org.tr/upload//tr/dosya/dokumanyonetimi/113/20052020112631-1.pdf

- TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi Kuruluş Ön Değerlendirme Soru Listesi ve TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi Uygunluk Beyanı dokümanlarına;

https://www.tse.org.tr/Icerik/DuyuruDetay?DuyuruID=5922  linklerinden ulaşmanız mümkündür.

Özetle bu program; yukarıda belirtilen program ve kriterler doğrultusunda başvuruda bulunacak tesislerin hijyen, sağlık denetimi ve uygunluk değerlendirmelerinin yapılarak uygunluk sertifikalarının düzenlenmesi ve takip programlarını kapsamaktadır.

 

“Program ile kurum/kuruluşlarımız da farkındalık oluşturmak ; Sanayi/Ticari kuruluşlarının çalışanlarını, ziyaretçilerini, tedarikçilerini, bakım personelini vb. korumaya yönelik Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrollerin planlanarak uygulanması amaçlanmaktadır. Bu kılavuz, Sanayi/Ticari kuruluşlarımıza yalnızca salgınla mücadele ederken yol göstermekle kalmayacak, onların salgın sonrası dönemin bir ihtiyacı olan “güvenilir, salgından etkilenmemiş ve hijyenik üretim” standartlarına uygun üretim yapabilmesi için bir rehber görevi görecektir.

Anlaşılan o ki önümüzdeki dönemlerde, tüm dünyada “TSE COVID-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ”    bireysel ve kurumsal müşteriler için ürün/hizmet seçiminde öncelikli parametrelerden olacaktır.”

 

Ülkemiz ve Dünyanın önde gelen belgelendirme kuruluşları arasında yer alan ve faaliyet alanlarında devlet güvencesi olarak kabul edilen Türk Standartları Enstitüsü olarak tüm hazırlıklar tamamlanmış olup,  belgelendirme faaliyetlerine başlanılacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Lütfen Yorum Yazın

Konuk Olarak Yorum Gönder

0
Kabül Ediyorum.

Yorumlar

  • Hiçbir Yorum Bulunamadı

Döviz Kurları

Yayınlarımız

Etkinlik Takvimi

Şubat 2021
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Hava Durumu

Açık

3.33°C

Ordu, Türkiye

Açık

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   -  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.otso.org.tr

   

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.