Duyurular

Bilgi Sistemleri

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının hizmetlerin daha iyi ve daha hızlı verilmesi amacıyla “Bürokrasinin Azaltılması ve Mevzuatın Sadeleştirilmesi” (BAMS) planını uygulamaya başlamıştır. Bu kapsamda Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından ekte listesi verilen hizmetlerin tamamı için başvurular bundan sonra elektronik ortamda alınacaktır. Basılı kağıt veya benzer bir yöntemle Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne ulaşan evraklar sahibine iade edilerek başvuruların elektronik ortamda yapılması istenecektir.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü ve Bakanlığı tarafından verilen elektronik Hizmetlere ilgili Bakanlığın web sayfasında (www.sanayi.gov.tr) yer alan “E-Hizmetler” sekmesi açılarak veya web tarayıcısında adres kısmına http://bams.sanayi.gov.tr yazılarak ulaşılabilecektir. Anılan sayfada yer alan “İl Müdürlükleri” sekmesi üzerinde ekte de yer alan ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü tarafından verilecek hizmetlere ulaşılabilmekte ve başvuru yapılabilmektedir.

Söz konusu hizmetlere başvuru aşamasında;

1-E.devlet Şifresi,

2-Mobil İmza,

3-E-İmza,

4-TC Kimlik Kartı,

5-İnternet Bankacılığı

yöntemlerinden biri kullanılarak başvuran kişinin kimlik doğrulamasının yapılması gerekmektedir.

Bu itibarla; ekte yer alan tablodaki hizmetler için yukarıda bahsedilen kimlik doğrulamasının yapılarak başvuru yapılması hususunu bilgilerinize sunarız.

EuroMed Ticaret Yardım Masası Hakkında

Avrupa Birliği(AB) ile AB üyesi olmayan Akdenizli ortak ülkeler(Cezayir, Mısır, İsrail, Ürdün, Lübnan, Fas, Filistin, Tunus ve Türkiye) arasındaki kalıcı ve kurumsal işbirliğinin temelleri 1995 yılında başlayan Avrupa-Akdeniz İşbirliği ile (Euro-Mediterranean Partnership/Barselona) atılmıştır.

Bu kapsamda, Avrupa komisyonu tarafından Uluslararası Ticaret Merkezi (International Trade Center-ITC) işbirliği geliştirilen çevrim içi bilgi portalı olan EuroMed Ticaret Yardım Masası (http://euromed.macmap.org/) kullanıma sunulmuştur.

AB ile Akdenizli ortak ülkeler arasındaki ekonomik bağları güçlendirmeyi, ticareti ve yatırımları kolaylaştırmayı hedefleyen EuroMed Ticaret Yardım Masası, işletmelere özellikle de ihracatçılara; pazara giriş, ihracat ve ithalat gereksinimleri, gümrük tarifeleri, menşe kuralalrı, KDV ve tüketim vergileri, genel ve ürüne özel pazar düzenlemeleri, ticaret istatistikleri ve iş irtibat noktaları gibi konularda ücretsiz bilgi sağlamaktadır. 

EuroMed Ticaret Yardım Masası portalının Türkçe dil seçeneği de bulunmaktadır.

Bilgilerinize sunarız.

 

Tiran Firma Eşleştirme Toplantıları

Sayın Üyelerimiz,

28-29 Eylül 2017 tarihlerinde, Enterprise Europe Network kapsamında, Arnavutluk’un başkenti Tiran’da, “Tiran Firma Eşleştirme” etkinliği gerçekleştirilecektir. Söz konusu eşleştirme etkinliğinin ana konuları: altyapı, turizm, tarım ve tarımsal gıda, yenilik ve teknoloji olarak belirlenmiş olup, başta Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, İtalya, Avusturya, Kosova olmak üzere diğer bölge ülkelerinin önde gelen şirketleri, ekonomi ve politika önderlerinin ve farklı alanlardaki seçkin uzmanları bir araya gelme fırsatı bulacaklardır.

İkili görüşmeler ve firma eşleştirmeleri sayesinde bölge firmaları arasında var olan işbirliklerinin artırılması ve yeni işbirliği imkânları yaratılması planlanmaktadır.

Detaylı bilgi ve etkinlik programına https://www.b2match.eu/tiranabusinessmatching2017  linkinden ulaşılabilmektedir.

 

Bilgilerinize sunulur.

UGANDA YOL OTORİTESİ İHALE DUYURUSU

Uganda Ulusal Yol Otoritesi'in (URA) Rwenkunye-Apac-Lira-Puranga yolunun ,iyileştirilmesine ilişkin "Genel İhale Duyurusu" örneği ekte yer almaktadır.

İlgili firmalarımıza duyurulur.

 

GEÇMİŞ YIL AİDAT BORCU OLAN ÜYELERİMİZE DUYURU

 

 

 

27 Mayıs 2017 tarih ve 30078 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7020 sayılı Kanun ile Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önceki üye aidatı ve munzam aidat borçlarına (2017 yılı aidatları hariç) yeniden yapılandırma imkanı getirilmiştir.

Söz konusu yapılandırmadan yararlanmak isteyen üyelerimizin, 31 Temmuz 2017 tarihine kadar odamız MUHASEBE birimine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Bu kapsamda geçmiş dönem aidat borçları gecikme cezası alınmaksızın Ağustos 2017 sonuna kadar tek seferde veya Ağustos 2017 tarihinden  başlamak üzere 6 (altı) eşit taksitte de ödenebilecektir.

 Üyelerimize önemle duyurulur.

 Saygılarımızla,

ORDU TSO

 

 

 

 

TOBB ETÜ TANITIM GÜNLERİ DÜZENLİYOR

TOBB ETÜ olarak aday öğrencilere tanıtım günleri düzenliyor.

Tanıtım günleri hakkında bilgi almak için;

TOBB ETÜ Twitter: @TOBB_ETÜ

www.etu.edu.tr

adreslerinden ulaşabilirsiniz.

NFV EXCO 2017

NFV EXCO 2017 ’’Sert Kabuklu Yemişler, Meyve ve Sebzeler, Lojistik ve Teknolojileri Fuarı ve Konferansı’’ 21-22 Kasım 2017 tarihlerinde, Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Konferans Merkezi’nde, sektörün gelişimine katkı sağlamak amacıyla, 5174 sayılı kanun gereğince TOBB(Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) denetiminde düzenlenecektir.

Projeye ilişkin organizasyonel detaylar www.nfvexco.com web adresinde yer almaktadır. NFV EXCO 2017’ye ilişkin özet bilgilere bu web adresinden; ayrıca düzenleyici firma olan Globus Fuar ve Kongre Yönetimi’ne ilişkin bilgilere de www.globusfairs.com web adresinde ulaşılmaktadır.

KÜMELENME DESTEK PROGRAMI 3. BAŞVURU ÇAĞRISI

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca yürütülmekte olan Kümelenme Destek Programı 3. Başvuru Çağrısı 30/05/2017 tarihinde açılmış olup, 11/08/2017 tarihinde sonlanacaktır. Başvurular https://kumelenme.sanayi.gov.tr web adresinden e-devlet şifresi ile gerçekleştirilmektedir. Başvuru rehberine, https://kumenlenme.sanayi.gov.tr//Dokumanlar.aspx web adresinden ulaşılabilmektedir.

23-27 TEMMUZ BUTİK ÇİKOLATA ÜRETİMİNE YÖNELİK İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİNİ İŞBAŞI İZLEME VE GÖZLEM FAALİYETLERİ İLE İNCELENMESİ ETKİNLİĞİNE KATILIM SAĞLAYACAK KURSİYER LİSTESİ

 

23-27 TEMMUZ BUTİK ÇİKOLATA ÜRETİMİNE YÖNELİK İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİNİ İŞBAŞI İZLEME VE GÖZLEM FAALİYETLERİ İLE İNCELENMESİ ETKİNLİĞİNE KATILIM SAĞLAYACAK KURSİYER LİSTESİ

30.06.2017

SEÇİM KOMİSYONU TARAFINDAN DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ:

-          Butik Çikolata Eğitmeninin Uygulama Eğitimine yönelik verdiği kanaat notu ile Eğitim sınav sonuçlarının ortalamalarının hesaplanarak başarı sıralamasının oluşturulması,

-          Sınav ortalamalarının sonucunda listenin ilk sırasında yer alan kursiyerin teşvik için hiçbir şart aranmaksızın katılımcı olarak belirlenmesi,

-          Başarı sıralamasına göre kısa vadede işyeri açacağını beyan eden ilk 6 girişimci adayının tespiti ve katılımcı olarak belirlenmesi,

DEĞERLENDİRME KOMİSYONU KARARI VE ORDU TSO YÖNETİM KURULU NİHAİ KARARI NETİCESİNDE;

 

ECE AKYOL

HACER YILMAZ

MELEK SERDAR

GÜLESER MAKSUTOĞLU

RABİA YÜKSEL

NURAY MUTLU

PINAR CAN’ların söz konusu etkinliğe katılımına karar verilmiştir.

 

 

     

 

 

 

Döviz Kurları

Yayınlarımız

Etkinlik Takvimi

Ağustos 2017
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Hava Durumu

Scattered showers

25°C

ORDU

Salı 22°C / 27°C Scattered thunderstorms

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   -  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.otso.org.tr

   

İletişim Formu

Ad Soyad:

E-Posta:

Konu:

Mesaj:

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.