BAŞKAN ŞAHİN’DEN EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KUTLAMA MESAJI

BAŞKAN ŞAHİN’DEN EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KUTLAMA MESAJI

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin, 2021-2022 eğitim öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası...

BAŞKAN ŞAHİN’DEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN ŞAHİN’DEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

      Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

OTSO’DAN ÜYELERE TEŞEKKÜR PLAKETİ

OTSO’DAN ÜYELERE TEŞEKKÜR PLAKETİ

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) tarafından organize edilen programda, İstanbul Sanayi Odası (İSO)’nın hazırladığı listede 2020 yılı...

ŞAHİN’DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

ŞAHİN’DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

        Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

ŞAHİN'DEN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

ŞAHİN'DEN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

BAŞKAN ŞAHİN İKİNCİ 500'E GİREN FİRMALARA TEŞEKKÜR ETTİ

BAŞKAN ŞAHİN İKİNCİ 500'E GİREN FİRMALARA TEŞEKKÜR ETTİ

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin, 2020 yılı Türkiye’nin ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesine giren üye...

OTSO ÜYELERİNE KORONA VİRÜS AŞISINDA ÖNCÜLÜK YAPTI

OTSO ÜYELERİNE KORONA VİRÜS AŞISINDA ÖNCÜLÜK YAPTI

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası’na (OTSO) kayıtlı üyeler, odaya gelen sağlık ekiplerince korona virüse karşı BionTech aşılarını yaptırdı.

 • BAŞKAN ŞAHİN’DEN EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KUTLAMA MESAJI

  BAŞKAN ŞAHİN’DEN EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KUTLAMA MESAJI

 • BAŞKAN ŞAHİN’DEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

  BAŞKAN ŞAHİN’DEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

 • OTSO’DAN ÜYELERE TEŞEKKÜR PLAKETİ

  OTSO’DAN ÜYELERE TEŞEKKÜR PLAKETİ

 • ŞAHİN’DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

  ŞAHİN’DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

 • ŞAHİN'DEN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

  ŞAHİN'DEN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

 • BAŞKAN ŞAHİN İKİNCİ 500'E GİREN FİRMALARA TEŞEKKÜR ETTİ

  BAŞKAN ŞAHİN İKİNCİ 500'E GİREN FİRMALARA TEŞEKKÜR ETTİ

 • OTSO ÜYELERİNE KORONA VİRÜS AŞISINDA ÖNCÜLÜK YAPTI

  OTSO ÜYELERİNE KORONA VİRÜS AŞISINDA ÖNCÜLÜK YAPTI

Duyurular

2021 YILI YÖREX FUARI EKİM AYINDA DÜZENLENECEK

Üretildiği veya yetiştirildiği yörenin adıyla anılan tarım ürünleri gıda ürünleri, el sanatı ve sanayi ürünlerini ulusal ve küresel ölçekte tanıtmak amacıyla her yıl düzenlenen YÖREX - Yöresel Ürünler Fuarı bu yıl 20-24 Ekim tarihleri arasında Antalya'da düzenlenecek.

Devamını Oku

GALERİ VE EMLAK EĞİTİMLERİ HAKKINDA

Ticaret Bakanlığı'nın yayımladığı "Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik" kapsamında gayrimenkul danışmanlarına 100 saatlik eğitim şartı getirilmiştir. Söz konusu şartın sağlanabilmesi için Odalarımızdan alınan talepler doğrultusunda, taşınmaz ticareti ve ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti ile iştigal eden üyelerimiz için Birliğimiz koordinasyonunda, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ve Sahibinden.com işbirliğinde ücretsiz eğitimler tasarlanmıştır.

Devamını Oku

ORDU İLİNDE 2021 YILI FINDIK HASADINDA ÇALIŞACAK İŞÇİLERE ÖDENECEK ASGARİ ÜCRETLER BELİRLENDİ

28/06/2021 tarih ve 2021/09 sayılı yazı ile Ordu İli Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanlığının talebi üzerine, Tarımda İş Aracılığı Yönetmeliğinin; 11. Maddesi 1. Fıkra e) bendi “İşçilerin günlük brüt kazançlarının 4857 sayılı İş Kanununun 39 uncu maddesinde belirtilen asgari ücretin altında olmayacağını,” hükmünü tesis ve çalışanlara verilebilecek ASGARİ ÜCRETLERİ BELİRLEMEK amacıyla, 05/07/2021 tarihinde saat 14’de Valilik büyük toplantı salonunda Vali Yardımcısı Erkan KARAHAN Başkanlığında toplanılarak aşağıdaki kararlar alınmıştır.

Devamını Oku

5. ANTALYA DEVLET DESTEKLERİ ZİRVESİ

Pandemi sürecinde üyelerimizi ve ülke çapındaki tacir ve sanayicilerimizi, kamu kurum ve kuruluşları tarafından verilen destekler hakkında bilgilendirmek ve doğru bilgiye, doğru kaynaklardan ulaşılmasını sağlamak daha da önemli hale gelmiştir.

Devamını Oku

 1. Ticaret Odası Ne İş Yapar ?
 2. Kayıt Yaptırmalımıyım ?
 3. Ne Gibi Faydaları Olur ?

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası 1903 Yılında kurulmuş Kamu Kurumu Niteliğinde Bir Meslek Kuruluşudur.

Anayasamızın 135. Maddesine göre; “Kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları; belli bir mesleğe mensup olanların müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, meslekî faaliyetlerini kolaylaştırmak, mesleğin genel menfaatlere uygun olarak gelişmesini sağlamak, meslek mensuplarının birbirleri ile ve halk ile olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni hâkim kılmak üzere meslek disiplini ve ahlâkını korumak maksadı ile kanunla kurulan ve organları kendi üyeleri tarafından kanunda gösterilen usullere göre yargı gözetimi altında, gizli oyla seçilen kamu tüzel kişilikleridir.”

5174 Sayılı Yasa ticaret ve sanayi odaları, ticaret odaları, sanayi odaları, deniz ticaret odaları, ticaret borsaları ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin kuruluş ve işleyişine ilişkin esasları düzenlemektedir.

Ticaret ve Sanayi Odalarına kayıt zorunluluğu (dolayısıyle kayıt olma hakkı) bulunan kişiler 5174 Sayılı yasanın 9. maddesiyle belirlenmiştir.  Buna göre;

Ticaret siciline kayıtlı tacirler ve bu Kanunun 5 inci maddesine göre sanayici, deniz taciri sıfatını haiz tüm gerçek ve tüzel kişiler ile bunların şubeleri, fabrikaları, satış yapan bölge müdürlükleri, satış yapmayıp sadece sevkiyat yapan depolarla temsilcilikler hariç, satış yapan depoları bulundukları yerdeki odaya kaydolmak zorundadırlar.

Sermayesinin tamamı Devlete ve Özel İdarelere veya belediyelere veya bunların ortaklığına ait olan İktisadi İşletmeler ve bunların şubeleri, özel kanun veya sözleşme ile kurulmuş olup, Devletin ve Özel İdarelerin veya Belediyenin iştiraki bulunan tüzel kişiliğe haiz müesseseler veya bunların önceki paragrafta sayılan birimleri bulundukları yerin Odalarına kaydolunmaya mecburdurlar.

Kanuni bir zorunluluk olmanın dışında Ordu Ticaret ve Sanayi Odası'na Üyeliğin pek çok avantajları bulunmaktadır. Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri;

Oda’mızın Web sayfalarında Organizasyon kısmında birimler halinde ve aşağıda detaylı olarak listelenen tüm hizmetlerinden faydalanabilir.

 Bu hizmetler;

 • Üyelerimizin mesleki konulardaki istek, beklenti ve problemleri doğrultusunda inceleme ve araştırmalar yaparak gerekli merciler nezdinde girişimlerde bulunma ve sonuçları takip etme,
 • İç ve dış ticaret konularında mesleki ve teknik bilgi ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanma, 
 • Odamız yayınlarından faydalanma, 
 • Yurtiçi  fuarlarda Odamız standları altında firmalarını ve ürünlerini tanıtma.

E-Bülten

E Bülten

Döviz Kurları

Yayınlarımız

Etkinlik Takvimi

Eylül 2021
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Hava Durumu

{"error": "Sorry this API is now retired and there is no alternative API that we can support. We greatly appreciated the opportunity to have served you in this space. Thankfully, there are many alternative weather APIs freely available for you to consider. While we cannot formally recommend one over others, we would recommend searching the web for %"free weather APIs%" to see several good options and find the best fit for you. If you have any comments or feedback you’d like to share, please feel free to reach out to us at: weather-ydn-api@verizonmedia.com"}

               


                       


İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   -  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.otso.org.tr

   

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.

Oturum Bilgisi

Giriş

Giriş Yap

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Bülten Aboneliği

captcha