News

BAŞKAN ŞAHİN'DEN ORDU'NUN İL OLUŞUNUN 100. YILDÖNÜMÜ KUTLAMA MESAJI

 

 

 

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin Ordu’nun il oluşunun 100. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Yeşilin ve mavinin bir olduğu ilimiz Ordu’nun il oluşunun 100. Yıl dönümü kutlamanın onurunu yaşadıklarını belirten Şahin; “ Halk arasında Bozukkale olarak bilinen bölgede “Kotyora” adıyla kurulan ilimiz Ordu, Hacıemiroğulları Beyliği tarafından 1270’li yıllarda Eskipazar’da yer almıştır. Şehrimiz, 1920 yılına kadar Trabzon vilayetine bağlı bir kaza iken 4 Nisan 1921 tarih ve 69 sayılı "Ordu Müstakil Livası Teşkiline” dair Kanunla il statüsüne kavuşmuş, merkezi Ordu olmak üzere Canik Sancağı'na bağlı olan Fatsa kazası da Ordu'ya bağlanmış ve Müstakil Ordu Livası teşkil edilmiştir. İçerisinde tarihi güzellikleri barındıran ilimiz, insanının sıcakkanlılığı, samimiyeti, vatan sevgisi örnek alınacak niteliktedir. Ekonomisinin büyük bir bölümü tarıma dayalı olan ilimiz fındık üretiminde Türkiye’de ve Dünya’da birinci sırada yer almakla beraber son yıllarda turizm ve sanayisi ile de ekonomiye katkı sunmaya devam etmektedir. Bizlerin görevi bu zamana kadar ilimize yapılanların üzerine biraz daha katıp ilimizi daha güzel yerlere taşımaktır. Yeşil ile mavinin buluştuğu, tarihi içerisinde barındıran, fındığın başkenti ilimiz Ordu’nun il oluşunun 100. yılını kutluyor, Ordu’nun il olmasında tüm emeği geçenleri minnet, şükran ve rahmetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

Leave your comments

Post comment as a guest

0
terms and condition.

Comments

  • No comments found

Döviz Kurları

Our Publications

Hava Durumu

Clear

8.33°C

Ordu, Türkiye

Clear

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   -  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

www.otso.org.tr

   

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.