Announcements

TÜRKİYE'DEN İHTİYAÇ DUYULAN TEÇHİZAT LİSTESİ HAKKINDA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden Odamıza iletilen yazıda;

Nijer menşeli ORIBA Holding sahibi Baba Ahmed isimli Nijerli işadamının Niamey Büyükelçimizi ziyaret ederek ülkesinde gıda işleme ve inşaat sanayi alanlarında fabrikalar kurmayı planladığı ve söz konusu fabrikalar için teçhizata ihtiyaç duyduğu belirtilmektedir.

13.ULUSLARARASI CASPION AGRO FUARI HAKKINDA

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden Odamıza iletilen yazıda;

15-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında Bakü' de "Caspian Agro" adlı Uluslararası Tanm Fuarı ve 25. "World Food Azerbaijan" Uluslararası Gıda Sanayi Fuarı düzenleneceği belirtilmektedir.

CIIE 2019 FUARI HAKKINDA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden Odamıza iletilen yazıda;

Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC)'nin ev sahipliğini yaptığı, geçen yıl 240 bin metrekarelik bir alanda 130 ülkeden 2.800 firmanın katılım sağladığı Çin Uluslararası ithalat Fuarı (CIIE)'nın İkincisinin 05-10 Kasım 2019 tarihleri arasında Shanghai' da düzenleneceği bildirilmektedir.

MEKSİKA İŞBİRLİĞİ TEKLİFİ HAKKINDA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden Odamıza iletilen yazıda;

Meksiko Ticaret Müşavirliğimizden alınan bir yazıya atfen, Müşavirliğimiz tarafından katılım sağlanan "Business Yucatan & Trade Opportunities" semineri kapsamında Yucatan Eyaleti'ndeki sağlık turizmi alanında gerçekleştirilebilecek yatırım projeleri hakkında bilgi edinildiği belirtilmekte olup, Yucatan Eyaleti Kalkınma Ajansı yetkililerince firmalarımızın bilgi ve deneyimlerinden istifade edilmek suretiyle ABD'li ve Kanadalı turistleri Meksika'da ağırlamaya yönelik firmalarımız ile ortak projeler gerçekleştirilebileceği bildirilmektedir.

KONSİNYE SATIŞ SİSTEMLERİ HAKKINDA

Adalet Bakanlığı Caza İnfaz ile Tutukevleri İşyurtları Daire Başkanlığı tarafından odamıza gönderilen yazıda;

Ceza İnfaz Kurumlan ile Tutukevleri İşyurtları kantinlerinde satışı yapılan ürünlerin konsinye satış yöntemiyle sağlanmasına yönelik uygulama yapılacaktır. Ceza İnfaz TCürumlan İle Tutukevleri İşyurtları Kurumu bünyesindeki kantinlerde konsinye satış işlemlerine yönelik başvuruların yapılması, başvuruların alınması ve değerlendirilmesi ile uygun başvuru sahipleriyle sözleşme imzalanması sürecine yönelik usul ve esaslar Ceza İnfaz Kurumlan İle Tutukevleri İşyurtları Kurumu Konsinye Satış İşlemlerine Dair Yönetmelik'te hüküm altına alınmıştır.

2018 YILLIK İŞLETME CETVELİ HAKKINDA

İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğünden Odamıza iletilen yazıda;

6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu kapsamında; Sanayi Sicil Belgesi bulunan firmalar 2018 yılında yapmış oldukları faaliyetleri, 30 Nisan 2019 tarihine kadar elektronik ortamda www.sanayisicil.sanayi.gov.tr linkinden kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak göndermesi gerektiği bildirilmiştir.

NİJERYA 2.TÜRK ÜRÜNLERİ FUARI HAKKINDA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden Odamıza iletilen yazıda, İstanbul Ticaret Odası'ndan alınan yazıya istinaden;

Batı Afrika Ülkelerine ihracatın ana basamağı olarak adlandırılan ve 190 milyon nüfusu ile Afrika'nın en önemli ekonomileri arasında yer alan Nijerya'nın ekonomi başkenti Lagos'ta 4-6 Eylül 2019 tarihleri arasında İstanbul Ticaret Odası tarafından Nijerya 2. Türk ürünleri Fuarının gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

MAZATLAN LİMANI-PROJE İŞBİRLİĞİ TALEBİ HAKKINDA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden Odamıza iletilen yazıda;

Meksika Birleşik Devletleri Sinaloa Eyaleti'nde yer alan Mazatlan Limanı'nda yeni bir yatırım projesinin gerçekleştirileceği bildirilmektedir. 
Söz konusu projeye ilişkin detaylı bilgilere TOBB web sayfası (www.tobb.org.tr) "Hizmetler" başlığı altındaki "Uluslararası İş İmkanları/Ülke Duyuruları/Meksika" bölümünden ulaşılabilmektedir.

Bilgilerinize.

TÜBİTAK 1512 BİREYSEL GENÇ GİRİŞİM (BİGG) PROGRAMI HAKKINDA

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi tarafından odamıza gönderilen yazıda;

TÜBİTAK 1512 Bireysel Genç Girişim (BiGG) Programı, 2015 yılında 'teknolojik ar-ge ve inovasyon' içeren projeleri desteklemek adına TÜBİTAK tarafından açılan geri ödemesiz bir hibe programıdır. Program kapsamında bütün aşamaları başarıyla tamamlayan adaylar 200.000 TL* hibe ile desteklenmeye hak kazanmaktadır.

Visitor Opinions

Guest - alil
I am reading your whole blog. This is very amazing and interesting blog. I really like it. I will bo...
Guest - Atakan ÇAKIR
" oda kimlik kartlarını ibraz etmek sureti" ile denilmiş. Oda böyle bir kart verdide, haberimiz mi y...

Döviz Kurları

Our Publications

Hava Durumu

Cannot get ORDU location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   -  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

www.otso.org.tr

   

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.