Announcements

2020 YILI ASKIYA ALMA İŞLEMLERİ HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

5174 sayılı TOBB Kanunu'nun 10. Maddesi 3.Fikrası; "içinde bulunulan yıldan önceki iki yıldan itibaren adresleri ve durumları tespit edilemeyenler ile bu süre zarfında aidat ödemeyen üyelerin isimleri, Oda Yönetim Kurulu kararıyla, meslek grupları ve seçmen listelerinden silinir; aidat tahakkukları durdurulur.

STANDARDİZASYON VERİTABANI

Standardizasyon konusunda farkındalığı artırmak amacıyla TOBB ve TSE’nin gerçekleştirdiği çalışmalarda işletmelerde standardizasyon konusuna yeterli insan kaynağı bulunmadığı tespit edilerek bu kapsamda bir eğitim programı oluşturulmuştur.

BÖLGESEL KARİYER FUARLARI

T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığının yazısına istinaden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden Odamıza iletilen bir yazıda; 

2020 yılında, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde, 130 üniversitenin iş birliği ile 10 farklı ilde ,"Yetenek Her Yerde"  temalı bölgesel kariyer fuarlarının gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.

YURT DIŞI İŞ GEZİSİ DESTEK PROGRAMI UYGULAMA ESASLARI REVİZYONU

 

 

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Odamıza iletilen ilgili yazıda;

KOSGEB’le geçtiğimiz sene gerçekleştirdiğimiz işbirliği sonucunda oda ve borsalarımızın KOBİ’lerin katılımı ile düzenledikleri KOSGEB destekli yurt dışı iş gezisi başvuruları Birliğimize yapılmakta, ardından KOSGEB tarafından onaylandığı belirtilmiştir.

ISI SAYAÇLARI İLE İLGİLİ ÖLÇÜ VE AYAR İŞLEMLERİ

İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğünden Odamıza iletilen yazıda;

3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu kapsamında bulunan ölçü ve ölçü aletlerinin piyasaya arzı ve muayenelerine ilişkin işlemler Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülmektedir. Söz konusu Kanun kapsamında bulunan ısı sayaçlarının piyasaya arzı ile ilgili hususlar Avrupa Birliği mevzuatından uyumlaştırılan 29/06/2016 tarihli ve 26757 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Ölçü Aletleri Yönetmeliği (2014/32/AB) hükümlerine göre yürütülmektedir. Bu yönetmelik hükümlerine göre ısı sayaçları gerekli uygunluk değerlendirme süreçlerinden geçirilerek ve ilk muayenesi yapılarak piyasaya arz edilmektedir. Piyasaya arz edilerek kullanıma sunulan ısı sayaçlarının muayeneleri ise 06/07/2018 tarihli ve 30470 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Isı Sayaçları Muayene Yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Söz konusu yönetmelik gereği;

TAIPEI AKILLI ŞEHİRLER ZİRVESİ/EXPO

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden (TOBB) Odamıza iletilen yazıda;

Tayvan'ın başkenti Taipei şehri Dünya Ticaret Merkezi'nde 24-27 Mart 2020 tarihlerinde "Akıllı Şehirler Zirvesi/Expo" düzenleneceği bildirilmektedir.

SAYISAL TAKOGRAF UYGULAMASI 6 AY ERTELENDİ

Adaptasyon süreci kapsamında, K Belgesi (U-ETSD) - Sayısal Takograf veri aktarmaları Ulaştırma Bakanlığı tarafından 6. aya kadar ertelenmiştir. Ancak bilgi girişleri devam edecektir.

AGROTEC’ 2020 TARIM FUARI

AGROTEC’ 2020 24. Uluslararası Tarım Fuarı ile aynı tarihlerde TOHUM ve FİDAN’ 2020 4.Tohum ve Fidancılık Fuarı ve HAYVANCILIK ve SÜT’ 2020 4.Hayvancılık, Hayvansal Üretim Teknolojileri, Süt ve Yem Endüstrisi Fuarı (3-6 Eylül 2020) ANKARA ULUSLARARASI FUAR VE KONGRE MERKEZİ’ ndeİNFO Uluslararası Fuar Tanıtım ve Organizasyon A.Ş. tarafından düzenlenecektir.

VERBİS’E KAYIT SÜRESİ UZATILDI

Sayın Üyemiz,

Üyelerimizden gelen taleplerle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin yapmış olduğu girişimler sonucu, Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) kapsamında VERBİS’e kayıt olma zorunluluğunda süre uzatımına gidilmiştir.

SAYISAL TAKOĞRAF SİSTEMİ KAPSAMINDAKİ VERİLERİN TOPLANMASI SAKLANMASI VE DENETİMİ HK.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca yayınlanan 2017/KDGM-4/ST sayılı Genelgenin 5. Maddesi hükmünce sayısal takograf kart ve araç verilerinin TOBB’a gönderilmesini teminen bir veritabanı kurulduğu daha önce farklı kanallarla kamuoyu ile paylaşılmıştı. Bu kapsamda, söz konusu veriler TOBB veri tabanına https://staumanaliz.tobb.org.tr adresi üzerinden yüklenebilmektedir.

Döviz Kurları

Our Publications

Hava Durumu

Showers

2.78°C

Ordu, Türkiye

Showers

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   -  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

www.otso.org.tr

   

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.