Announcements

KOBİ GÜNLERİ

Kobi Günleri

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası  AB Bilgi Merkezi tarafından ABİGEM’in destekleri ile AB Yolu’nda KOBİ’ler etkinliği gerçekleştirilecektir. İki oturum halinde düzenlenecek etkinliğin “ KOBİ’ler için Destek” başlıklı ilk oturumu Ekonomi-Tube Kurucusu Sami Altınkaya moderatörlüğünde başlayacak. Bu oturumda KOBİ’lere destek veren kurumların temsilcileri söz konusu destekler hakkında önemli açıklamalarda bulunacak. İkinci oturumda ise Eğitmen Murat Erdör tarafından E-Ticaret eğitimi verilecektir.

2019 PİYASA GÖZETİMİ VE DENETİMİ RAPORU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Odamıza iletilen yazıda;

AB'NİN ACİL İHTİYAÇ KAPSAMINDA MEDİKAL ÜRÜN İTHALATINA İLİŞKİN KARARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından odamıza iletilen yazıda;

KANADA MUTFAK VE BANYO ÜRÜNLERİ FUARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Odamıza iletilen yazıda;

SCADA SİSTEMİNE BAĞLANTI YÜKÜMLÜLÜĞÜ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Odamıza iletilen yazıda;

BAZI TEKSTİL KONFEKSİYON VE DERİ ÜRÜNLERİNİN DENETİMİNE İLİŞKİN TEBLİĞ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından odamıza iletilen yazıda;

Ticaret Bakanlığı, Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü tarafından Birliğimize iletilen. "Bazı Tekstil Konfeksiyon ve Deri Ürünlerinin Denetimine İlişkin Tebliğ Hk." yazı uyarınca; 2021 yılından itibaren denetim işlemi için başvuru yapacak firmaların gecikme yaşamamaları adına 2011/53 sayılı Ürün Güvenliği ve Denetimi Tebliği çerçevesinde, TAREKS'e kayıt olmaları önem arz etmektedir.

TOBB WEBİNARLARINDA BU HAFTA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Odamıza gönderilen yazıda;

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE UYUM PROJELERİNE AB’DEN HİBE

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülecek “İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı”na başvurular başladı. 30 Kasım 2020 tarihinde ön başvuruların sona ereceği programda desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 6.800.000 Avro olacak.

YEŞİL MUTABAKAT (GREEN DEAL) TEKLİF ÇAĞRISI YAYIMLANDI

 

 

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından gönderilen 11 Kasım 2020 tarih ve 9749 sayılı Ek'te sunulan yazıda;

SANAYİ İŞBİRLİĞİ PROJELERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından odamıza iletilen yazıda;

Bilindiği üzere, yüksek ve orta-yüksek teknoloji üretim altyapısının geliştirilmesi, yurt içi üretim oranının arttırılması ve teknoloji açığımızı kapatmak suretiyle cari açığın önlenmesi ülkemizin öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır. Bu çerçevede, kamu alımlannda yeniliği, yerlileşmeyi ve teknoloji transferini teşvik etmek ve kamu alımlan yoluyla yerli sanayinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla Bakanlığımız tarafından çeşitli faaliyetler gerçekleştirilmektedir.

Döviz Kurları

Our Publications

Hava Durumu

Clear

3.33°C

Ordu, Türkiye

Clear

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   -  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

www.otso.org.tr

   

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.